Nobin, 7 lat

Category
adopcja
About This Project
Nobin, 7 lat

Pochodzenie: Sindhuli

Nobin przybył do nas z innego sierocińca w Katmandy. Był tam tylko tymczasowo. Chłopiec płakał i bał się, że znowu będzie musiał opuścić Dom. Odkryliśmy, że był przerzucany 3 lub 4 razy pomiędzy różnymi domami dziecka. Jego ostatni opiekunowie obiecali, że dokumenty chłopca przyjdą później. Minęło około pół roku i dokumentów ciągle nie ma. Jeden raz spotkaliśmy jego wujka, który zaczął grozić nam i stwierdził, że to nasza odpowiedzialność, żeby te dokumenty się znalazły. Przy okazji opowiedział nam historię Nobina.

Jego rodzice rozwiedli się, kiedy chłopiec miał 3 lata. Od tego czasu chłopiec stał się „bezużyteczny” i był przerzucany z jednego domu dziecka do drugiego. Cieszymy się, że w końcu trafił do nas. Nobin jest jednym z najlepszych uczniów w szkole.

Przez większość czasu jest wesoły, a jego śmiech zawsze jest najgłośniejszy. Ale są też momenty kiedy jest zamknięty w sobie i trzyma się raczej na uboczu, z dala od przyjaciół. Jest bardzo miłym i inteligentnym chłopcem. Lubi uczyć się na pamięć wersetów biblijnych i modlić na głos. Wierzymy, że Bóg użyje go, aby wypełnić swoje plany. A teraz Nobin potrzebuje naszej miłości i akceptacji.