Belisa, 12 lat

Category
adopcja
About This Project
Belisa, 12 lat

Pochodzenie: Tanahun

Urodziny: 9.04

Pojawiła się w Domu Agape z dokumentami 8 letniego dziecka. Okazało się później, że były to dokumenty należące do jej młodszego brata. W pierwszej kolejności do Domu miały trafiać dzieci w wieku 6-8 lat. Jednak zdecydowaliśmy się na wzięcie także Belisy. Została ona przyprowadzona przez ciocię i kuzynów. Przeprowadziła się ze swojej małej wioski. Jej mama zmarła, a ojciec odszedł i nie wiadomo, gdzie się znajduje.

W pierwszych dniach Belisa bardzo płakała. Nie chciała rozmawiać z nikim. Szkoła także była dla niej bardzo trudna, ponieważ nie potrafiła praktycznie ani słowa w języku angielskim. Patrząc na jej smutek i zły wpływ na inne dzieci, myśleliśmy o przeniesieniu jej do innego domu dziecka, gdzie poznać będzie mogła kogoś w swoim wieku. Jednak pastor poprosił, aby zaczekać jeszcze jeden tydzień. Po tygodniu spędzonym na modlitwie uświadomiliśmy sobie, że nie wyobrażamy sobie Domu Agape bez Belisy. Bóg radykalnie zmienił Belisę, tak, że stała się bliska naszemu sercu.

Dziewczynka zrobiła olbrzymi postęp jeżeli chodzi o pisanie, czytanie i liczenie odkąd jest z nami. Ma bardzo troskliwe serce i dba o młodsze dzieci.