Przejdź do treści

List od Yuriy z Nepalu

  • przez

Witam,

To pierwszy raz kiedy piszę list w tej sprawie. Pogarszająca się sytuacja ekonomiczna Ukrainy i Rosji zmusiła nas do tego kroku.

Zaczęliśmy naszą służbę w Indiach w 2007 roku. Otworzyliśmy pierwszy dom dziecka w 2009 roku w Delhi. Obecnie funkcjonuje już 5 domów dziecka gdzie 75 dzieci znalazło swój dom (większość z nich to sieroty). W 2012 roku rozpoczeliśmy misje w Nepalu. Na ten moment mamy 2 domy dziecka z czterdziestką dzieci. Nasza wizja dla dzieci to nie tylko zapewnić im schronienie, opiekę i edukację ale wierzymy, że głównym celem jest wyposażenie ich do przyszłej służby. Od samego początku współpracowaliśmy z kościołami z Ukrainy, Rosji, Białorusi i krajami z byłej formacji ZSRR. Z całego serca wierzymy, że kościoły z naszych krajów dojrzały do wielkiego nakazu misyjnego głoszenia ewangelii po końce czasów. Staramy się zaangażować, motywować i nawoływać kościoły z krajów byłej formacji ZSRR do różnego rodzaju form służby. Przez ten krótki okres czasu zorganizowaliśmy wielką, międzynarodową grupę modlitewną a także duża grupa chrześcijan odwiedziła nasze pola misyjne w Indiach i w Nepalu. Ludzie, którzy zaoferowali pomoc i wzieli udział w misjach prowadzonych przez nas w takich krajach jak: Birma, Bangladesz, Laos, Kambodża, Wietnam i Tybet pochodzą z krajów słowiańskich. 85 % ofiar pienieżnych pochodzą z kościołów z Rosji i Ukrainy, i z krótkoterminowych wypraw misyjnych. Chwała Bogu za to osiągnięcie!

Wierzę, że Bóg ma swych ludzi na każdy czas. Kiedy zaczynaliśmy pierwszy dom dziecka w Indiach, mieliśmy tylko 25% potrzebnej kwoty pieniędzy. Nigdy nie zdarzyło się, że mieliśmy wystarczająco finansów na rozpoczęcie czegoś nowego niż do tej pory prowadziliśmy. Przez cały ten czas polegaliśmy na Bożej łasce i błogosławieństwie. Bóg miał ludzi przez których działał, kiedy ekonomia w naszym kraju była stabilna. I On ma ludzi, których użyje, kiedy obecnie panuje kryzys ekonomiczny. Rozumiem, że czas kryzysu jest rzeczą konieczną dla każdego członka naszego zespołu w Indiach i w Nepalu. W odpowiedzi na obecne trudności zaczęliśmy dawać więcej w naszym osobistym życiu jak i w służbie jakiej jesteśmy. Zdecydowaliśmy się nie zmiejszać zakresu działalności naszej służby ale zacząć nowe! W kwietniu 2015 roku planujemy rozpocząć chrześcijańską szkołe z Indiach dla naszych dzieci z domów dziecka. W Nepalu pragniemy otworzyć jeszcze jeden dom dziecka. W 2015 roku będziemy prowadzić 3 misyjne szkoły: jedna w Indiach, druga w Nepalu i trzecia na Krymie. Naszą odpowedzią na finansowy kryzys to nie zredukowanie odpowiedzialności, które do tej pory dotrzymywaliśmy ale bycie aktywnym w rozwoju misji według Bożego planu!

W związku z ekonomiczną i polityczną sytuacją na Ukrainie i w Rosji straciliśmy 2/3 budżetu na misje. Bóg wiedział, że to się stanie dlatego też wybrał, przygotował i wyposażył swoich ludzi na ten czas. My, Jego drużyna w służbie w Nepalu i w Indiach, uprzejmie prosimy was o pomoc by pracować razem z nami przez 6 miesięcy. Potrzebujemy pomocy w naszych domach dziecka. W Indiach przeznaczamy 100$ na jedno dziecko miesięcznie (kwota ta zawiera edukacje, wyżywienie, wynajęcie domu i pensja dla lokalnych pracowników). W Nepalu na jedno dziecko przeznaczamy 88$ miesięcznie. Prosimy o modlitwe, przemyślenie, przekazanie tej informacji innym chrześcijanom i podjęcie decyzji.

Bądźcie błogosławieni na Bozej drodze!

Yuriy i Boży współpracownicy w Indiach w Nepalu

Skontaktuj się z Asią Podlecką : [email protected]