Przejdź do treści

Wielkie Otwarcie Centrum Chrześcijańskiego Dom Ojca 31-01-2016r Mysłowice

  • przez

Drodzy Mysłowiczanie,

Jesteśmy grupą mysłowickich chrześcijan ewangelicznych. Zapewne zaskoczeniem dla Was jest fakt, że kościół kupił dyskotekę. Otóż tak! Nasz nowy obiekt mieszczący się w Parku Słupna jest obecnie remontowany i planujemy wiele ciekawych aktywności.
Zgadzamy się z tymi z Was, którzy uważają, że nasze Miasto potrzebuje wyjątkowej troski i zaangażowania. Wierzymy, że rozpoczynając działalność Centrum Chrześcijańskiego „Dom Ojca” otwieramy nowy rozdział mysłowickiej historii. Chcemy ogłaszać Boże Błogosławieństwo nad naszym Miastem w każdej dziedzinie i zapraszamy wszystkich chrześcijan, niezależnie od przynależności, do dzielenia naszej pasji.
Naszym zamiarem jest aktywny udział w życiu Mysłowic. Wierzymy, że BÓG CHCE, by Mysłowice były miastem prężnie rozwijającym się, zasobnym w finanse, mądrych rządzących, młodzież z perspektywami, aktywnych seniorów, mocne rodziny.
Jesteśmy przekonani, że uzdrowienie dla trawiącej nasze Miasto choroby może przynieść JEZUS CHRYSTUS. Panującą wśród nas – mieszkańców opinię, że Mysłowice utkwiły w beznadziei, biedzie, niemocy może odmienić BÓG, który w ponadnaturalny sposób zmienia ludzkie życie i rzeczywistość. My – chrześcijanie, chcemy o to walczyć!

Mamy zaszczyt zaprosić Mysłowiczan na uroczystość otwarcia Centrum Chrześcijańskiego Dom Ojca, która odbędzie się 31-01-2016r. w Mysłowicach przy ul. Stadionowej 9.

Krótkie świadectwo poniżej!

Historia przeprowadzki Domu Ojca do jednego z najbardziej znanych miejsc w Mysłowicach jest niezwykłym świadectwem Bożej przychylności. Temat remontu starego, wynajmowanego dotychczas obiektu pojawił się po raz pierwszy, gdy okazało się, że w Domu trzeba będzie stworzyć warunki do funkcjonowania dla malutkich dzieci i ich mam.

Wstępne szacunki pozwoliły określić cały projekt remontu jako bardzo kosztowny, więc Domownikom mignęła przez chwilę myśl o innym, lepszym, nowszym budynku, który spełniałby wszystkie oczekiwania i Domu Ojca i Fundacji 2xkochaj. Szybko została ona wyrzucona za drzwi, bo przecież skąd wziąć pieniądze?

Myśl ta została jednak zasiana, modlitwy i post ruszyły pełną parą. O wolę Bożą, o przychylność, o mądrość. Czy towarzyszyły temu jakieś cuda? Znaki? Proroctwa? Nie. Modliliśmy się i trwaliśmy w jedności, czekając co Bóg dla nas przygotowuje.

To był początek czerwca.

W marzeniach naszych był pewien budynek, niedawno wystawiony na sprzedaż. Do marca 2015 była tam jeszcze dyskoteka. Miejsce to znał prawie każdy mieszkaniec Mysłowic. Latem koło tego miejsca kręcą się setki osób w drodze na niedaleko położony basen. Zimą też nie brakuje zainteresowanych, bo miasto uruchomiło darmowe lodowisko. Idealne miejsce wśród zieleni, aby działać jako kościół, z ponad 2500m2 własnej działki.

W trzecim tygodniu czerwca okazało się, że firma Folmag, która regularnie wspiera fundacyjną świetlicę środowisko zdecydowała się zakupić wyżej opisany obiekt i użyczyć dla kościoła, fundacji i innych projektów, jeszcze nie sprecyzowanych. Jednym słowem cały budynek, ponad 600m2 miał być do dyspozycji Domu Ojca!

Dokumenty zostały podpisane już na początku lipca, a remonty ruszyły w sierpniu 2015!

Przeprowadzka już w listopadzie, a teraz szykujemy się na WIELKIE OTWARCIE dla mieszkańców Mysłowic i okolic, które odbędzie się 31.01.2016.

Boże błogosławieństwo, które widzimy, jest dla nas motywacją do dalszych działań!

Chcemy docierać do ludzi z Mysłowic, którzy nie mają nadziei, a przyszłość widzą w czarnych barwach. Marzymy, aby każdy mieszkaniec naszego miasta miał okazję usłyszeć o tym, że Jezus Chrystus żyje, ma moc i bardzo go kocha!

Pragniemy oglądać przemienione miasto pod względem gospodarczym, ale przede wszystkim duchowym, w każdym domu, ale też u władz, które mają wpływ na kierunek rozwoju tego obszaru.

Kochamy ludzi, bo Bóg ukochał ich pierwszy!

domojca2

domojca